Niekedy je lepšie byť sám

Autor: Zuzana Kmecová | 18.5.2013 o 19:00 | Karma článku: 7,94 | Prečítané:  803x

Zabudni naňho/ na ňu, netráp sa zbytočne, príde niekto lepší. Ako ľahko sa tak radí, ale o čo ťažšie sa taká rada prijíma.

Nie vždy sa dvaja rozídu preto, že sa prestanú mať radi, že si už nemajú čo povedať, alebo si boli neverní. Niekedy sa dvaja rozídu z rozumu pre pracovnú vyťaženosť, vzdialenosť, vekový rozdiel alebo z obavy z vlastného zlyhania. Rozídu sa lebo nechcú tomu druhému ublížiť aj keď radšej by ostali. Láska tam ostane, len tí dvaja už nie sú spolu. Vraví sa, že klin sa klinom vybája, ale v takomto prípade ťažko. Ten nový klin je skôr klinom do vlastného srdca. Ťažko sa zmieruje s rozchodom z rozumu, pretože srdce vraví čosi úplne iné. Najhoršie je v takomto stave spadnúť do prvého otvoreného náručia. Skôr alebo neskôr ublížime sebe a aj tomu ďalšiemu človeku, lebo sa stane len akousi útechou a nebudeme schopní ľúbiť tak ako by sme mali, oddane. Veď v našom srdci sídli niekto iný, niekto komu sa nechce odtiaľ von a koho ani von nechceme pustiť.

Najlepšie je utiahnuť sa, byť chvíľu sám so sebou, načúvať vlastnému srdcu. V tichosti a samote dostane človek množstvo odpovedí z vlastného vnútra. Zistí aj to, či naozaj ľúbi, či to bola naozaj láska alebo len zaľúbenosť. Niekedy to trvá dlhšie a niekedy kratšie, ale srdce vám dá vždy odpoveď. Ak zistíte, že to bola skutočná láska, tak sa nebojte urobiť krok k tomu, aby ste to dali druhému najavo. Rozum nám často hľadá tu najľahšiu cestu, ale to neznamená, že je aj najlepšia. Je vždy lepšie urobiť krok späť ako si to potom vyčítať, že som to ani neskúsil. Buďte hlavne trpezliví, pretože na dobré veci sa čaká. Prekážky sú na to, aby sa prekonávali a by posilnili lásku.

Ak vám budú ostatní radiť niečo, čo je v rozpore s vaším vlastným presvedčením nerobte to. Ublížite sami sebe. Nik nevidí do vášho srdca, nepozná hĺbku vašich citov. A hlavne je to váš život. Ak potrebujete byť sami, tak buďte a nikomu nič nevysvetľujte. Najhoršie čo človek môže urobiť, je zaprieť vlastné city, lebo s tým blbým pocitom už bude potom žiť do konca života.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?